Menu

Model Uydu İskeleti Lazer Kesim

Bugün bir adımı daha geride bıraktık sayılır. Model uydu lazer kesim parçalar bugün elime ulaştı. Çarşamba gününe kadar epey bir yoğunluğum var, o arada elektronik malzeme siparişlerini de tamamlamış olurum diye düşünüyorum. Kesilen parçaları gelir gelmez inceledim. Kenar kesimleri tahminimden çok daha güzel görünüyor. Bu haliyle cilalanmadan bile kullanılabilecek durumda. Küçük destek parçaları mükemmel yuvalarına uyuyor. Küçük destek parçalarının ana yan yüzeylerle uyumu da tam ve herhangi bir sorun görünmüyor.

5 mm’lik somun ve 12 mm’lik civata destek parçaları ile yan parçaların birleştirilmesi için yeterli ve tam uyum sağlıyor. Denemeler bitiminde tam  ve en uygun vida ve civata ölçülerini paylaşacağım.

PCB için ebatlar değişecektir ancak şuan ki prototip dikdörtgen delikli test pertinaksı için yaklaşık 85mm*75mm lik bir kart kullanım alanı sunuyor. Elektronik devre bileşenlerinin kabaca ve tek yüze yerleşimine göre de bu alan oldukça yeterli görünüyor.

Bu arada maliyetini merak edenler için belirteyim. (6) parça kaliteli (Bauhaus) kontraplak malzeme ve lazer kesim ücreti dahil bir eğitim modeli olduğu için (18) TL. Edinmek isteyenler, ENB Reklam Tasarım ‘dan Erken Bey ile iletişime geçebilirler. Lütfen fiyat, malzeme ya da gönderi konusunda benimle değil, kendisi ile konuşunuz. Kendisine dosyaların son halini göndereceğim, bu projede ödeme veya ticari anlamda bir ilişkim yoktur. Firma ismi belirtmem, sadece kendimin de uygun fiyata alışveriş yaptığım yerin tavsiye niteliğinde ifadesidir. Tercih kullanıcınındır.

Parçaların montajının kolayca yapılabilmesi amacıyla pdf formatında bir “Montaj Kılavuzu” hazırlıyorum, onu da ayrıca yayınlayacağım.

Beğen  1
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yapılan Yorumlar ( 2 )